Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Świeże spojrzenie. Profesjonalna reprezentacja.

Jestem adwokatem prowadzącym indywidualną praktykę adwokacką. Kancelaria jest dumna w dostarczaniu specjalistycznych porad w wielu dziedzinach prawa. Niezależnie, czy proces jest polubowny lub skomplikowany, mamy umiejętności niezbędne , aby poprowadzić Cię przez to i pomóc zarządzać stresem. W szczególności zajmuję się sprawami osób fizycznych i firm spod jurysdykcji Sądu Rejonowego w Pszczynie (Pszczyna, Pawłowice, Czechowice-Dziedzice itd.).

 

prawo korporacyjne

 

prawo cywilne

prawo karne

 

prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

postępowania i mediacja

 

porady prawne udzielanie przez email

 

 

Justice 

 

Prawo Korporacyjne

 

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną spółkom prawa handlowego oraz osoba fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Posiadamy bogate doświadczenie w zakładaniu spółek - od wyboru optymalnej struktury pod konkretną działalność do uzyskania postanowienia Sądu o wpisie do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Istniejącym spółkom doradzamy w zakresie bieżących spraw korporacyjnych.

 

 

Prawo cywilne

 

W ramach świadczonych przez Kancelarię usług mieści się doradztwo w zakresie prawa cywilnego. Przygotowujemy wszelkiego rodzaju umowy (listy intencyjne, porozumienia, umowy nazwane, umowy nienazwane, w tym w szczególności pod konkretne projekty inwestycyjne) oraz reprezentujemy naszych Klientów na każdym etapie negocjacji. Doradzamy na gruncie prawa nieruchomości, w szczególności w postępowaniach dotyczących stwierdzenia zasiedzenia, zniesienia współwłasności, ustanowienia służebności, rozwiązywania sporów pomiędzy współwłaścicielami (np. zniesienie współwłasności, podział majątku po rozwodzie, podział majątku po rozwiązaniu spółki cywilne) w sprawach eksmisyjnych, o ochronę własności i posiadania, w sprawach dotyczących najmu lokali mieszkalnych i użytkowych, w sprawach z zakresu postępowania wieczystoksięgowego. Prowadzimy sprawy z zakresu prawa rodzinnego (rozwód z orzekaniem o winie drugiego małżonka, rozstrzygnięć o władzy rodzicielskiej, kontakty rodziców z dzieci, o alimenty na rzecz wspólnych dzieci, separacja). Reprezentujemy Klientów w sprawach z zakresu prawa spadkowego (stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, nieważność testamentu) oraz spraw o odszkodowanie i zadośćuczynienie (np. wypadki komunikacyjne, wypadki w pracy, uszkodzenie ciała na skutek pobicia, błędy w sztuce lekarskiej).

 

 

Prawo karne

 

Kancelaria świadczy usługi w zakresie obrony w procesie karnym, w sprawach o wykroczenia oraz w sprawach karnoskarbowych, reprezentuje osoby podejrzane w postępowaniu przygotowawczym przed Prokuraturą i Policją. Prowadzimy sprawy o jazdę w stanie po spożyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości, którego efektem może być warunkowe umorzenie postępowania karnego, prowadzące do zachowania prawa jazdy, tzw. kategorii zarobkowej prawa jazdy (D, C+E) np. zawodowi kierowcy.

Reprezentujemy skazanych w postępowaniach karnych wykonawczych: sprawy o odroczenie i zawieszenie wykonania kary, udzielenie przerwy w wykonywaniu kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie z kary, sprawy o wyrok łączny;

Prowadzimy  sprawy osób pokrzywdzonych w postępowaniu sądowym oraz przygotowawczym. Również prowadzimy sprawy z zakresu sporządzania i popierania w postępowaniu sądowym prywatnych oraz subsydiarnych aktów oskarżenia. Zajmujemy się także sprawami o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE).

 

 

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

 

Z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zajmuje się sprawami dotyczącymi rozwiązania stosunku pracy i roszczeń z tym związanych, ustalenie istnienia stosunku pracy, sprawy o odszkodowanie z tytułu wypadków przy pracy. Prowadzimy postępowania w zakresie odwołań od decyzji organów rentowych w postępowaniu sądowym.

 

 

Postępowania i mediacja

 

Kancelaria reprezentuje swoich Klientów we wszelkich postępowaniach cywilnych, w postępowaniach karnych (obowiązek naprawienia szkody lub zadość uczynienie za doznana krzywdę, prywatne akty oskarżenia, skargi) oraz administracyjnych. Prowadzimy imieniem Klientów postępowania w takim zakresie jak windykacja należności. Chcąc wspierać naszych Klientów w rozwoju ich biznesu – wszelkie spory staramy się rozwiązywać w sposób pozasądowy dążąc do optymalizacji czasu i kosztów Klienta.

 

 

Porady prawne udzielanie przez email

 

Już wkrótce udostępnimy Państwu moduł Porada prawna online, dzięki któremu będzie można szybko i co ważniejsze - bez ruszania się sprzed komputera, uzyskać informację prawną na przedstawione zapytanie.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Turczański
43-200 Pszczyna,
ul. Bednorza 1 (1 piętro)
Telefon +48 602 891 932
NIP: 938-158-84-30 / REGON: 240412478
mBank: 04 1140 2004 0000 3202 7575 9359